Arbëri

Hoti thotë se në Qeverinë Mustafa janë ndarë të gjitha mjetet e nevojshme karshi kontratës me “Bechtel-Enkan”

 

Ish-ministri i Financave, Avdullah Hoti, i cili ka drejtuar këtë dikaster qeveritar para se kompanisë “Bechtel-Enka”, t’i ndaheshin 53 milionë eurot shtesë për projektin e ndërtimit të autostradës “Arbën Xhaferi”, ka thënë se në atë kohë Ministria i ka dalë zot projektit dhe se janë ndarë të gjitha mjetet e nevojshme bazuar në kontratë.

Këto komente Hoti i ka bërë të martën gjatë dëshmisë së tij në seancën gjyqësore për rastin e 53-milionëshit, ku i akuzuar kryesor është ish-ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, tani deputet i Kuvendit të Kosovës.