Arbëri

Gërvalla: Vuçiqi është eksportues i terrorizmit

Ministrja e jashtme e Kosoves, Donika Gervalla
 

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla-Schwarz, ka thënë se ka dëshmi të pakontestueshme se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radoiçiq, që është në listën e zezë të SHBA-së e Britanisë së Madhe, ishte i përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të dielën.

Në sulmin e të dielës vdiq polici Afrim Bunjaku dhe u lënduan tre policë tjerë. Po ashtu u vranë tre sulmues.