Arbëri

Kurti: Në Bruksel, Vuçiqi tha se Radojçiqi do të bëhet Adem Jashari i serbëve

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zbuluar detaje nga takimi i 2 majit në Bruksel që ka pasur me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe obsesionimin e këtij të fundit, sipas Kurtit, me komandantin legjendar të UÇK-së, Adem Jashari.

Në një shkrim në Facebook, Kurti ka shkruar se Vuçiqi i ka thënë atij se Milan Radojçiqi, i sanksionuari nga SHBA-ja, “do të bëhet Adem Jashari i serbëve”.