Arbëri

Moti në Kosovë të martën

 

Të martën në Kosovë pritet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10 dhe 12 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale ndërmjet 22 dhe 26 gradë Celsius.