Arbëri

Sulmuesit në veri dyshohet se janë fshehur brenda Manastirit të Banjskës

Foto: Driton Paçarada / KOHA
 

Grupi që ka sulmuar të dielën Policinë e Kosovës, me ç’rast vdiq një zyrtar policor dhe një tjetër mbeti i plagosur, dyshohet se është fshehur brenda Manastirit të Banjskës, ka mësuar KOHA.

Sulmet e tyre ndaj policisë me arsenal armësh, sipas autoriteteve, kanë vazhduar deri për disa orë.