Arbëri

Haradinaj: Sulmi terrorist në veri, goditje e rëndë mbi paqen dhe stabilitetin

 

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vlerësuar se sulmi i fundit nga policisë në veri, ku mbeti i vdekur një zyrtar policor dhe një tjetër u plagos, është sulm terrorist dhe goditje mbi paqen dhe stabilitetin jo vetëm në Kosovë, por edhe në rajon.

Ai ka theksuar se Beogradi duhet të heqë dorë urgjentisht nga veprimet e tij destabilizuese e luftënxitëse me pasoja të paparashikueshme për të dyja vendet.