Arbëri

Lajçaku takon Vuçiqin, zbatimi i Marrëveshjes temë e diskutimit

Foto: Twitter
 

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me të cilin ka thënë se kanë folur mbi zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit.

Lajçak ka shkruar në Twitter të enjten se me Vuçiqin pati “një diskutim të rëndësishëm në rrugën përpara në dialog”.