Arbëri

Gërvalla takon Blinkenin: Kosova e SHBA-ja me lidhje të thella

Foto: Twitter
 

Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla, është takuar me sekretarin e Shtetit, Anthony Blinken dhe homologen e Kanadasë, Melanie Joly. Ajo ka shkruar në Twitter të enjten se lidhja mes Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) është shfaqur në takimin “e shkurtër por thelbësor”.

Sipas Gërvallës, Kosova është krenare që edhe Kanadaja është aleate dhe mike e Kosovës.