Arbëri

Vranësira dhe intervale me diell sot

 

Në vendin tonë sot pritet të mbajë mot kryesisht me vranësira dhe me intervale me diell.

Vranësirat parashihen të sjellin riga shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh.