Arbëri

Ambasadori gjerman: Kosova ta përgatitë draftstatutin e Asociacionit

Foto: Driton Paçarada - KOHA
 

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovës, Jorn Rohde, ka thënë se Kosova duhet ta përgatitë draftin e statutit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Në një deklaratë për media pas takimit që të martën e ka zhvilluar me anëtarët e Komisionin parlamentar për punë të jashtme dhe diasporë, ai ka thënë se vizioni nuk është draft.