Arbëri

Berisha uron qytetarët, përmend mafinë dhe bandat kriminale

 

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, deklaroi se u garanton qytetarëve se asnjë votë e tyre s’do të ndikohet gjatë procesit të numërimit, derisa i falënderoi ata për pjesëmarrjen në proces.

Ai deklaroi pas mbylljes së vendvotimeve në një konferencë për media se qytetarët dhe komisionerët u përballën me presione nga oligarkët dhe nga mafiozët “e shpifur të bandave kriminale”.