Arbëri

Jeremiq e kritikon Vuçiqin për marrëveshjen: Kjo tradhti parandalohet vetëm me referendum

 

Ish-ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, e ka kritikuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për dakordimin e arritur në Ohër të shtunën për aneksin e implementimit të Marrëveshjes bazë të BE-së për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi.

Jeremiq e ka quajtur këtë “tradhti e lartë” dhe ka thënë se mund të parandalohet vetëm me referendum.