Arbëri

Bërnabiq: Besueshmëria e BE-së qëndron në zbatimin e Asociacionit

 

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe tash duhet të jetë në rend dite dhe se besueshmëria e Bashkimit Evropian qëndron në zbatimin e tij.

“Sa i përket integrimit evropian, bashkëpunimit rajonal dhe një rajoni të qetë dhe paqësor, pika numër një është dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës. Në këtë moment AKS-ja duhet të jetë realisht në agjendë”, ka thënë Bërnabiq raporton televizioni serb “RTS”.