Arbëri

Krasniqi: Kosova humbi njohjen e fitoi Asociacionin

 

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, pas përfundimit të takimit në mes të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se ndodhi ajo që e kishin paralajmëruar.

Sipas tij kushtet dhe qëndrimet u shkrinë para interesave personale dhe ambicieve për pushtet të kryeministrit Kurti.