Arbëri

Bërnabiq thotë se është “me zemër e shprit” me Vuçiqin: Nesër nuk do të jetë ditë e lehtë

 

Kryeminsitrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se dita e hënë nuk do të jetë fare e lehtë, ndërsa i ka dhënë përkrahje presidentit serb Aleksandar Vuçiq para udhëtimit në Bruksel.

Të hënën do të mbahet takimi i radhës i nivelit të lartë në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi, mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Vuçiq.