Arbëri

Abazoviq takohet me Osmanin: Mali i Zi po promovon bashkëpunimin dhe pajtimin në rajon

 

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka thënë se shteti që udhëheq po synon promovimin e bashkëpunimit dhe pajtimit në rajon gjatë një takimi me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, në Podgoricë të martën.

Në një postim në Facebook, Abazoviq ka shkruar se fokusi i tyre mbetet në zhvillimin ekonomik dhe projektet infrastrukturore që do ta lidhni edhe më mirë rajonin e Ballkanit.