Arbëri

Mot me intervale dielli të shtunën në Kosovë

Foto ilustrim

Foto ilustrim

Të shtunën do të mbajë moti i vranët dhe me interval te shkurta me diell.

Vranësirat gjatë ditës parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe bore, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Të dielën mot me diell vranësira te cilat vonë gjatë natës parashihen të sjellin reshje bore. Temperaturat do të shënojnë ulje në të dy vlerat extreme”, thuhet në njoftimin e IHK-së.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1 - 6m/s