Arbëri

Kurti të premten në Turqi, pritet nga Erdogani

Foto: AA
 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të qëndrojë të premten në Turqi, ku do të pritet nga presidenti Recep Tayyip Erdogan, raportoi të enjten Anadolu Agency.

Siç ka njoftuar Presidenca turke në këtë takim midis Kurtit dhe Erdoganit do të diskutohet për çështje të ndryshme.