Arbëri

Zahir Pajaziti përkujtohet nga krerët si lajmëtar i lirisë

Foto: Driton Paçarada/KOHA
 

Në 26-vjetorin e rënies së komandantit Zahir Pajaziti, krerët e institucioneve vendosën lule dhe përkujtuan sakrificën e tij.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, deklaroi se Zahir Pajaziti dhe të gjithë të rënët përkujtohen si lajmëtarë të lirisë, për frymëzim dhe lavdi.