Arbëri

Mot i vranët të hënën në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se të hënën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurtra me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri në -1 gradë celsius, derisa ato maksimalet do të sillen ndërmjet 3 dhe 5 gradë.