Arbëri

Ish-agjenti i arrestuar i FBI-së: Fshehu takimin me Ramën dhe një politikan kosovar

Foto: Arkiv
 

Ish-agjenti i FBI-së Charles McGonigal, i cili është arrestuar të shtunën në SHBA, po akuzohet se kishte punuar me një oligark rus të sanksionuar pasi ai doli në pension dhe se ka fshehur qindra mijëra dollarë që mori nga një ish-punonjës i një agjencie të inteligjencës shqiptare.

Siç raporton CNN këto vepra ai dyshohet se i ka kryer derisa ka qenë zyrtar i lartë në FBI.