Arbëri

Bërnabiqi i kundërpërgjigjet Osmanit: Serbët do të fitojnë, Kurti do të dështojë

 

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, i është kundërpërgjigjur presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, duke thënë se serbët do të fitojnë në barrikada dhe se kryeministri Albin Kurti, do të dështojë.

Bërnabiqi i ka reaguar deklaratës së Osmanit në Twitter, që akuzon Serbinë dhe presidentin e saj Aleksandar Vuçiq për pjesëmarrje në sulmet ndaj gazetarëve në veri ditëve të fundit.