Arbëri

Xhaçka thirrje Serbisë: Të luash me zjarrin është ide e keqe, ne jemi me Kosovën

 

Ministrja e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka, është shprehur e shqetësuar nga përshkallëzimi i tensioneve dhe krizën e tejzgjatur, siç ka thënë ajo, në mënyrë artificiale në veri të Kosovë.

Ajo ka thënë se barrikadat e ngritura nga bandat kriminale që po kthejnë në kujtesë vitet 90.