Arbëri

Moti në fundjavë në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në fundjavë do të mbajte mot i ndryshueshëm në vend.

Të shtunën pritet të ketë vranësira të dendura dhe reshje shiu. Reshjet me intensitet mesatar deri të lartë, sipas njoftimit, do të jenë në perëndim dhe veriperëndim të vendit, kurse pjesët tjera do të kenë intensitet të dobët e herë-herë mesatar.