Arbëri

Kurti për kërcënimet për kthim të ushtrisë serbe: Kosova do ta mbrojë veten

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrja serbe Ana Bërnabiq, kanë kërcënuar hapur me kthim të ushtrisë së Serbisë në Kosovë.

Kurti ka thënë se Kosova nuk do konflikt dhe është për paqe e dialog. Porse, ai ka thënë se Kosova do ta mbrojë veten me forcë dhe vendosmëri nëse kërcënohet.