Arbëri

Vuçiqi fyen Kurtin e Rashiqin: “Llumi terrorist zgjodhi llumin më të madh serb”

 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka fyer kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për përzgjedhjen e Nenad Rashiqit ministër për Komunitete dhe Kthim. Ai ka fyer edhe ministrin e ri, si dhe këshilltaren e tij, Rada Trajkoviq. Rashiqin e Trajkoviqin i ka quajtur “lluma serbë nga fundi i koshit të mbeturinave”, ndërsa Kurtin “llumi terrorist”.

“Zgjedhja e Rashiqit, një njeriu që i ka marrë më pak se një për qind, si dhe e Rada Trajkoviqit, që ishte në listën e tij, tregon se ata duan persekutimin dhe zhdukjen e serbëve në Kosovë”, ka thënë Vuçiqi të enjten për “Pink”.