Arbëri

Kurti për vrasjen e gruas shtatzënë: E papranueshme dhe e padurueshme

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas vrasjes së gruas shtatzënë, e cila të mërkurën mbrëma u qëllua nga bashkëshorti, më të cilin ka qenë në proces të ndarjes, para Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK.

Kurti ka shkruar në Facebook se gruaja shtatzënë u vra në vendin ku duhet të shërohen njerëzit.