Arbëri

Vuçiqi pas takimit me serbët e Kosovës: Ruajeni paqen

Aleksandar Vuciq, dialogu, Vladimir Putin, Rusia
 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se ka kërkuar nga përfaqësuesit politikë të serbëve nga Kosova që të ruajnë paqen dhe stabilitetin.

Vuçiq u takua me përfaqësuesit serbë mëngjesin e 22 nëntorit, pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, shtyu zbatimin e fazës së dytë të vendimit për targat ilegale serbe për 48 orë, me kërkesë të SHBA-së.