Arbëri

Moti në Kosovë për të martën

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se gjatë së martës pritet të mbajë mot i vranët dhe me riga lokale shiu.

Sipas njoftimit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë celsius, derisa ato maksimalet ndërmjet 6-10 gradë.