Arbëri

Komandanti i KFOR-it takohet me Sveçlën, bën thirrje të shmanget përshkallëzimi

 

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajori Angelo Michele Ristuccia, është takuar me ministrin e Brendshëm të Kosovës, Xhelal Sveçla, për të biseduar për situatën aktuale në Kosovë.

Takimi ka ardhur pasi sot në Bruksel nuk është arritur një marrëveshje për targa mes Kosovës dhe Serbisë, ndërsa nga nesër në ora 8 të mëngjesit, Policia e Kosovës do të fillojë të gjobisë qytetarët që kapen me vetura me targa ilegale të lëshuara nga Serbia me akronime të qyteteve të Kosovës.