Arbëri

Kurti e deputeti ukrainas diskutojnë për raportet mes Serbisë e Rusisë

Foto: ZKM
 

Në takim me deputetin ukrainas, Oleksiy Goncharenko, të enjten në Prishtinë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u shpreh se është e rëndësishme që të vazhdohet mbështetja për Ukrainën, nga vendet demokratike.

Në komunikatën e Zyrës së kryeministrit thuhet se Kurti e Goncharenko diskutuan për agresionin rus, situatën në rajon, raportet e Kosovës me vendet e Ballkanit Perëndimor dhe për “raportet e afërta të Serbisë me Rusinë”.