Arbëri

Kurti: Bashkëpunëtorët e Rusisë janë pjesëmarrës në luftë

Foto: KOHA
 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se iu bashkua reagimit të SHBA-së, Bashkimit Evropian dhe shteteve të tjera aleate, për dënimin e sulmit brutal rus mbi vendbanimet e civilëve ukrainas.

Kurti shkroi në Twitter të martën, se bota demokratike duhet të flasë njëzëri se “çdo shtet që kërkon bashkëpunim me Rusinë, është bashkëpunëtor në pasojat e Rusisë”.