Arbëri

Vuçiqi mbron qëndrimin prorus duke shprehur inatin e para 23 vjetëve ndaj Ukrainës

 

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq dhe ministrave serbë assesi të pranojnë kritikat që po u vijnë nga Kievi zyrtar.

Vuçiqi, por edhe në ministri në largim i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, akuzuan Ukrainën pasi ambasadori i këtij vendi në Beograd, tha se Kievi zyrtar e ka gjithnjë e më vështirë të kuptojë Serbinë se nuk po i vë sanksione Rusisë për agresionin, shkruan gazeta “Danas” të martën.