Arbëri

Mot i vranët të premten në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të premten dhe të shtunën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas njoftimit, vranësirat parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.