Arbëri

Moti në Kosovë për dy ditët e ardhshme

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi të martën, se gjatë së mërkurës dhe së enjtes, do të mbajë mot i ngjashëm me rritje të lehtë të temperaturave maksimale.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10 e 13 gradë celsius, derisa ato maksimalet ndërmjet 26 e 30 gradë.