Arbëri

Mot me shi të premten në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se gjatë ditës së premte do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me reshje shiu e shkarkime rrufesh.

Sipas njoftimit të IHK-së të enjten, të shtunën ndërkohë, do të rriten temperaturat maksimale.