Arbëri

Bien temperaturat, parashihen edhe reshje

Foto: Arben Llapashtica
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit parashihen kushte tjera meteorologjike në vend. 

Kjo ndodh si pasojë e rënies së presionit atmosferik dhe vranësirave konvektive të cilat parashihen të sjellin reshje të intensitetit të dobët deri mesatar, njoftoi IHK.