Arbëri

Shasha: Zhvillimet në Bruksel tregojnë se marrëveshja finale është afër

 

Demush Shasha, drejtor i Institutit “Epik”, ka thënë se takimi në Bruksel i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, mbi dialogun, ka qenë produktiv.

Shasha në emisionin “60 Minuta” të KTV-së tha se zhvillimet e fundit në Bruksel tregojnë se marrëveshja finale është afër. Nga takimi i 18 gushtit, ai nxori katër konkludime.