Arbëri

Temperatura deri në 35 gradë celsius të enjten në Kosovë

 

Kosova të enjten do të ndikohet nga masat e qëndrueshme të ajrit, të cilat do të kushtëzojnë mot të qëndrueshëm dhe stabil, thuhet në njoftimin e Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK).

Në relievin malor do të ketë kushte për vranësira të stadit të ulët dhe të mesëm të troposferës.