Arbëri

Nikaj: Kriza energjetike, rezultat i keqplanifikimit e keqmenaxhimit të Qeverisë

 

Sekretari për Marrëdhënie Ndërkombëtare i Partisë Demokratike të Kosovës, Bernard Nikaj, ka vlerësuar se kriza me energjinë elektrike në vend është kryekëput për fat të Qeverisë.

Nikaj, i ftuar në emisionin “60 Minuta” në KTV të mërkurën, tha se Qeveria ka përgjegjësinë dhe duhet të ndërmarrë masa për kthim të normalitetit.