Arbëri

Krasniqi: Albin Kurti me inate politike po i vë komunat e Kosovës buzë kolapsit

 

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka kritikuar kryeministrin, Albin Kurti, duke thënë se po bllokon buxhetet dhe projektet investive të komunave të Kosovës.

Krasniqi përmes një postimi në Facebook ka thënë se qeveria Kurti me qëllim po e zvarrit realizimin e shumë projekteve në interes të qytetarëve të Kosovës.