Arbëri

Rusja e akuzuar nga disa vende për spiunazh arrestohet nga Policia e Kosovës

 

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se sot në pikëkalimin kufitar në veri i është ndaluar hyrja ruses Daria Aslamova, për të cilën shumë shtete kanë thënë se ajo është angazhuar në spiunazh për inteligjencën ushtarake ruse dhe se ka vepruar nën petkun e gazetares.

Për, Radio Evropën e Lirë ai ka njoftuar se Aslamova është arrestuar.