Arbëri

Bien temperaturat, priten reshje shiu

 

Nga deri në 33 gradë celsius sa ishin temperaturat në fundjavë, e mërkura shënon ulje të tyre. Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik, të mërkurën temperaturat do të lëvizin ndërmjet 26 e 27 gradë maksimalet.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 16 dhe 18 gradë celsius.