Arbëri

Mot me diell sot në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se mot kryesisht me diell dhe vapë do të mbajë gjatë pjesës më të madhe të së dielës.

Sipas institutit, pasdite do të ketë vranësira të pakta, por me mundësi të zhvillimit të tyre dhe riga të izoluara shiu në formë stuhie.