Arbëri

Lajçaku i përgëzon serbët për angazhim në arritjen e udhërrëfyesit për energjinë

Foto: Twitter
 

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, u takua të mërkurën me kryetarët e komunave veriore të Kosovës si dhe me kreun e Listës Serbe, Goran Rakiq.

Lajçak shkroi në Twitter se i dëgjoi pikëpamjet e tyre për zhvillimet e fundit në Kosovë, derisa tha se e ka mirëpritur angazhimin e tyre për ta zbatuar udhërrëfyesin për faturimin e energjisë në veri, të arritur në Bruksel.