Arbëri

Haradinaj për vizat: Sot nuk humbi Albini, por populli i Kosovës

Foto: KOHA
 

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se Kosova e ka merituar liberalizimin e vizave vite më parë dhe sipas tij, me mosliberalizim ka humbur populli i Kosovës.

"Sot nuk humbi Albini, por populli i Kosovës. Liberalizimin e kemi merituar shumë vite më herët por as sot nuk e morëm", shkroi ai në Facebook të enjten, në ditën kur u mbajt Samiti i Bashkimit Evropian me Ballkanin Perëndimor, ku mori pjesë edhe presidentja Vjosa Osmani.