Arbëri

Osmani: Austria mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë vizitës në Bruksel, ka takuar kancelarin e Austrisë, Karl Nehammer me të cilin ka biseduar për liberalizimin e vizave dhe anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës.

Sipas njoftimit për media, gjatë takimit me kancelarin e Austrisë, Osmani ka falënderuar atë për mbështetjen e qartë të Austrisë pro liberalizimit të vizave dhe anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës.