Arbëri

Kurti: SHBA-ja, partnere e pazëvendësueshme për Kosovën

ted cruz
 

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë partnere të pazëvendësueshme për Kosovën, ka thënë kryeministri Albin Kurti në një takim me senatorin amerikan Ted Cruz.

Sipas njoftimit të Zyrës së Kryeministrit, Kurti dhe Cruzi kanë shkëmbyer vështrimet mbi situatën gjeopolitike në Evropë, pas agresionit ushtarak rus ndaj Ukrainës.