Arbëri

Hovenieri beson në arritjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi gjatë mandatit të Kurtit e Vuçiqit

 

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier, është optimist se mund të arrihet një marrëveshje finale mes Kosovës dhe Serbisë, gjatë mandatit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Hovenier në një intervistë për “Kossev” ka thënë se të gjitha kushtet janë, ndërsa shton se i kupton vështirësitë.