Arbëri

Haradinaj pritet nga Escobari, flasin për sigurinë e Kosovës

Ramush Haradinaj, Gabriel Escobar, Maj 2022
 

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është pritur të mërkurën nga zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Gabriel Escobar, në Departamentin e Shtetit.

Haradinaj ka njoftuar se gjatë këtij takimi është diskutuar për temat e politikës së jashtme dhe sigurisë në Kosovë dhe rreth dialogut, që sipas Haradinajt, në thelb duhet të ketë njohjen reciproke.